سناتور آمریکایی از ترس رمز ارزها، به ارز دیجیتال بانک مرکزی پناه آورد!


سناتور دموکرات آمریکایی از ناظران خواست بیش از این به تهدیدات رمز ارزها بی‌توجهی نکنند و به دنبال ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باشند.

الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، سناتور دموکرات آمریکایی ایالت ماساچوست گفت «تهدیدات حوزه رمز ارزها نشان می‌دهد که ناظران کنگره و فدرال نباید با امید به اینکه روزی ارزهای دیجیتال از بین خواهند رفت، بیشتر از این به بی‌توجهی ادامه دهند». خانم وارن نسبت به انتقاد از حوزه کریپتو بسیار رک صحبت کرده، اما از طرفی یک ارز دیجیتال ملی را راه حلی برای پرداختن به مشکلات پیرامون حوزه مالی خصوصا در ایالات متحده دانسته است.

ارز دیجیتال بانک مرکزی پاسخی به مشکلات رمز ارزها

الیزابت وارن طی نشست با کمیته بانکداری سنا در روز چهارشنبه درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی دارای پشتیبانی دولت آمریکا یا همان CBDC ایالات متحده، گفت گسترش اخیر در بازار رمز ارزها به افراد بسیاری کمک کرده تا این فناوری بنیادین را که ارزهای دیجیتال پایه آن هستند، بهتر درک کنند. با این حال، خانم وارن حوزه کریپتو را «چهارمین جایگزین ارز واقعی» نامیده است:

ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی آینده خوبی دارند. پول عمومی دیجیتال قانونی می‌تواند به کنار زدن پول خصوصی دیجیتال ساختگی و دروغین کمک کند.

خانم وارن برای توضیح آنچه که وی «ساختگی و دروغین» نامیده، به دوج کوین به‌عنوان مشتی از خروار رمز ارزها اشاره کرده که نوسان بالا باعث ناکارآمدی آن‌ها به‌عنوان واسطی جهت پرداخت شده است. وی طرح‌های پامپ و دامپ و دیگر اقدامات مشابه را روشی جهت دستکاری قیمت برخی از توکن‌های خاص خوانده است:

کریپتو یک سرمایه‌گذاری پست و افتضاح است. برخلاف مثلا بازار سهام، دنیای رمز ارز در حال حاضر هیچ محافظتی از مصرف کننده ارائه نمی‌دهد. در نتیجه، سرمایه‌گذاران ساده‌لوح و افرادی که به دنبال پس‌انداز بخشی از پول خود هستند، طعمه کلاهبرداران می‌شوند.

نگرانی‌های سناتور آمریکایی از تهدیدات رمز ارزها

سناتور ایالت ماساچوست همچنین نظر خود درباره نگرانی‌های زیست محیطی پیرامون استخراج و ارتباط کریپتو با فعالیت‌های غیر قانونی را ابراز کرده و گفته همه این کارها «با رمز ارزها راحت‌تر می‌شود». وی با اشاره به باج‌گیری اخیر توسط هکرهای مهاجم به خط لوله نفتی کلونیال را که منجر به کمبود سوخت‌رسانی برای بسیاری از آمریکایی شد، ادعا کرده برخی از فعالیت‌های ماینینگ «برای داشتن فرصتی جهت جمع‌آوری مقداری رمز ارز، در حال بیرون ریختن آلودگی [به محیط زیست] هستند». وی در ادامه اظهار داشت:

رمز ارز فرصت‌های کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران، کمک به مجرمان و تشدید بحران آب و هوایی را به همراه داشته است. تهدیدات ایجاد شده از سوی حوزه کریپتو نشان می‌دهد که ناظران کنگره و فدرال نباید با امید به اینکه روزی ارزهای دیجیتال از بین خواهند رفت، بیشتر از این به بی‌توجهی ادامه دهند. این اتفاق نمی‌افتد. وقت مقابله با این مشکلات فرا رسیده است.

بیشتر بخوانید: جو بایدن درباره ارتباط حملات باج افزار و ارز دیجیتال صحبت خواهد کرد

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)