قیمت ارز دیجیتال تتر – USDT به بیش از 20,000 تومان رسید!


رشد قیمت دلار منجر به ورود قیمت ارز دیجیتال تتر – USDT به کانال 20,000 تومانی شد. اکنون هر واحد رمز ارز تتر در صرافی‌ها روی 200,000 ریال خرید و فروش می‌شود.

با وجود ثبات نسبی قیمت بیت کوین به دلار در چند هفته گذشته، ارزش دلار به تومان در مدت مشابه افزایش یافته و این اتفاق منجر به شکسته شدن سقف تاریخی قیمت ریالی و تومانی ارزهای دیجیتال شده است. در این بین، قیمت هر واحد ارز دیجیتال تتر که یک استیبل کوین – Stablecoin با پشتوانه دلار است، وارد کانال 20,000 تومانی شده است.

روند قیمت ارز دیجیتال تتر

پیش از این و طی سه سال گذشته، قیمت تتر دو بار به مقاومت 20,000 تومانی حمله ناموفق داشت. اولین بار به پاییز سال 96 باز می‌گردد که افزایش قیمت دلار منجر به افزایش قیمت تتر شد. در واپسین روزهای سال 98 و با ریزش قیمت بیت کوین به زیر 4,000 دلار و افزایش تقاضا برای خرید ارزهای دیجیتال در داخل کشور، قیمت هر واحد رمز ارز UDT تا نزدیک 19 هزار تومان افزایش یافت. این در حالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد بسیار کمتر از این مقدار بود.

اما اکنون برای اولین بار است که شاهد شکسته شدن مقاومت ناحیه 20,000 تومانی برای استیبل کوین دیجیتال تتر هستیم. این اتفاق منجر به رشد قیمت ارزهای دیجیتال علی‌رغم ثبات نسبی قیمت‌ها به دلار شده است.

استیبل کوین تتر و بیت کوین

اکنون هر واحد ارز دیجیتال بیت کوین با نماد BTC در صرافی‌های ایران روی قیمت 188 میلیون تومان معامله می‌شود. این مقدار رکورد قیمت بیت کوین به تومان محسوب می‌گردد. این در حالی است که قیمت بیت کوین در اسفند 98 تا 76 میلیون تومان نیز کاهش یافته بود.

دومین ارز دیجیتال برتر بازار یعنی اتریوم با نماد ETH نیز ارزشی معادل 4.7 میلیون تومان دارد. قیمت ارز دیجیتال محبوب ایرانیان یعنی دوج کوین با نماد DOGE نیز به 50 تومان رسیده و قیمت سایر ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایران نیز به همین منوال افزایش یافته است.


برچسب ها: ایران تتر

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)