جیم راجرز: قیمت بیت کوین به صفر خواهد رسید!


در مورد آینده قیمت بیت کوین نظرهای مختلفی وجود دارد. برخی آن‌ را درخشان می‌بینند، اما برخی دیگر معتقدند قیمت این ارز دیجیتال به صفر رسيده و نابود می‌شود.

جیم راجز معتقد است که قیمت بیت کوین حباب داشته و در نهایت قیمت این رمز ارز برتر بازار به صفر خواهد رسید. او همچنین آینده‌ای برای بازار ارزهای دیجیتال متصور نیست و اعتقاد دارد که این بازار در آینده نابود خواهد شد.

این تریدر و سرمایه‌گذار مطرح که در اوایل سال 2017 نیز قیمت بیت کوین را حباب دانسته بود،در آخرین اظهار نظر خود آینده‌ای برای بازار رمز ارزها متصور نبوده و معتقد است که این بازار سرانجام از بین خواهد رفت.

قیمت بیت کوین به صفر خواهد رسید

او در مصاحبه‌ اخیر خود در مورد بیت کوین و همچنین سایر ارزهای دیجیتال دیدگاه بدبینانه‌ای داشته و پیش بینی او صفر شدن قیمت تمام پول‌های مجازی است. جیم راجرز در مورد فعالان بازار گفته: آنها تصور می‌کنند که از دولت‌های خود باهوش‌تر هستند. البته من با نظر آنها موافق هستم. اما دولت‌ها ویژگی‌هایی دارند که فعالان بازار ارزهای دیجیتال فاقد آن هستند؛ دولت‌ها قدرت دارند. دلیل اینکه من آینده‌ای را برای این بازار متصور نیستم همین است که قدرتی پشت این بازار نیست و برآمده از دل مردم است. این بازار نمی‌تواند در مقابل قدرت دولت‌ها دوام بیاورد.

قیمت بیت کوین به صفر خواهد رسید

به همین دلیل بین نوسانات قیمت در بازار ارزهای مجازی و سیاست‌های دولت‌های قدرتمند جهان، همبستگی منفی وجود دارد. اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا و واکنش آقای ترامپ به این اعتراضات، نمونه‌ای از این همبستگی منفی است. زمانی که دونالد ترامپ فرمان پراکنده کردن اجباری مردم معترض از اطراف کاخ سفید را صادر کرد، قیمت بیت کوین 8 درصد افزایش یافت. این به معنی آن است که قیمت بیت کوین مطابق دیگر بازارها رفتار نمی‌کند و همین عدم وابستگی باعث صفر شدن قیمت آن خواهد شد.

ارزهای دیجیتال یک قمار است

جیم راجرز در سال 2017 نیز اظهارنظر جالبی در مورد بیت کوین‌ داشته است. زمانی که قیمت‌ Bitcoin به سقف تاریخی 20 هزار دلاری خود رسید، این سرمایه‌گذار و تریدر مطرح بازار این افزایش را یک حباب قیمتی ارزیابی کرده بود. اظهار نظر او در سال 2017 را می‌خوانیم:

… بازار ارزهای دیجیتال عمر کوتاهی دارد، اما ارزش آن در جلوی چشمانمان صدها برابر شده است. مشخصا این قیمت‌ها حباب بوده و من قیمت واقعی آنها را نمی‌دانم. پول مجازی یک سرمایه‌گذاری نیست بلکه یک قمار است. 

راجرز یکی از سرمایه‌گذران مطرح جهان بوده و نام او در کنار وارن بافت – Warren Buffett و جورج سوروس – George Soros به عنوان سرمایه‌گذران بزرگ جهان دیده می‌شود. به نظر می‌رسد که وی در زمینه آینده بازار ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین ، با وارن بافت هم‌عقیده است و پایان این بازار را نابودی و صفر شدن قیمت ها پیش بینی می‌کند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)