وارن بافت در یک بانک فعال در حوزه رمز ارزها سرمایه گذاری کرد


وارن بافت خیلی آرام و غیر مستقیم به حوزه رمز ارزها روی آورده و نیم میلیارد دلار در بانکی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است.

برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) که یکی از شرکت‌های هولدینگ چند ملیتی تحت مدیریت وارن بافت به شمار می‌رود، مبلغ 500 میلیون دلار را در بانک دیجیتالی نوبانک (Nubank)، مستقر در برزیل سرمایه گذاری کرده است. بنا بر اعلامیه منتشر شده از سوی نوبانک در روز سه‌شنبه، این سرمایه گذاری کلان به مبلغ 500 میلیون دلار جهت گسترش و توسعه بین‌المللی این شرکت تازه تاسیس در کلمبیا و جذب مدیران جدید از شرکت‌های بزرگ فناوری است. با استناد به این گزارش، نوبانک بیش از 40 میلیون مشتری در کشورهای برزیل، مکزیک و کلمبیا دارد.

مدیر عامل نوبانک، دیوید ولز (David Vélez)، اظهار داشت که این میزان بودجه به “دموکراتیک سازی دسترسی به خدمات مالی” در سرتاسر آمریکای لاتین کمک می‌کند. وی همچنین در ادامه اظهار داشت که تنها نیمی از مردم این منطقه صاحب حساب بانکی هستند که حدودا 21 درصد آن‌ها از کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنند. ولز گفت:

هیچ کس حتی به ذهنش خطور نمی‌کرد که بتواند تغییری در سیستم مالی ایجاد کند، اما ما همیشه باور داشتیم که فضایی جهت پیشرفت، نوآوری و همچنین توسعه وجود دارد و از همه مهمتر اینکه مشتریان ما مستحق بهترین خدمات هستند.

آیا نظر وارن بافت در مورد سرمایه گذاری روی رمز ارزها عوض شده است؟

پیشتر وارن بافت شخصا درباره بیت کوین (BTC) و دیگر رمز ارزها صحبت کرده و اذعان داشته بود که «اساسا رمز ارزها هیچ ارزشی ذاتی ندارند» و او هرگز مالک هیچ ارز دیجیتالی نخواهد بود. طی جلسه سهامداران در ماه گذشته، چارلی مانگر (Charlie Munger)، نایب رئیس نوبانک، رمز ارزها را به عنوان «ابزاری مفید برای آدم‌ربایان و زورگیران» خطاب کرد.

با این حال طی سال گذشته، این مجموعه چند ملیتی بزرگ و تاثیرگذار در شرکت‌های زیادی با تکنولوژی‌های خارق‌العاده سرمایه گذاری کرده است. از جمله سرمایه‌ گذاری این شرکت می‌توان به سهیم شدن در فناوری ابری Snowflake اشاره داشت. برکشایر هاتاوی همچنین از تاریخ 31 مارس (11 فروردین) میلیاردها دلار سهام اپل و آمازون را در اختیار گرفته است.

لازم به ذکر است که نوبانک شرکت کارگزاری Easyynvest را خریداری کرده و با مشارکت یکدیگر قصد دارند به مشتریان خود سرمایه گذاری در ETF بیت کوین را ارائه دهند.

آیا وارن بافت به بیت کوین روی آورده و از ترس رسوایی در فضای مجازی این موضوع را مطرح نمی‌کند؟ نظر شما در این باره چیست؟

منبع: CoinTelegraph


برچسب ها: وارن بافت

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)