تحلیل قیمت ارز دیجیتال 20 خرداد 99؛ بیت کوین و 7 آلت کوین برتر


امروز 20 خرداد 99 شاهد یک نوسان 300 دلاری در قیمت بیت کوین بودیم. در این مطلب تحلیل قیمت این ارز دیجیتال به همراه اتریوم و سایر آلت کوین ها ارائه شده است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر حدود 270 میلیارد دلار است. دقیقا یک ماه پیش یعنی 20 اردیبهشت 99 نیز ارزش کل بازار همین بود، بنابراین می‌توان اینطور نتیجه گرفت که روند بازار در این یک ماه خنثی بوده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 20 خرداد
نقشه بازار

تحلیل قیمت 8 ارز دیجیتال برتر بازار 20 خرداد 99

با توجه به داده‌های موجود، به نظر می‌رسد که در حال حاضر ماینرها به جای فروش، بیشتر تمایل به نگهداری بیت کوین‌های خود را دارند. این اتفاق معمولا زمانی رخ می‌دهد که عمده ماینرها انتظار رشد قیمت در آینده را دارند. از طرفی اکنون مقدار بیت کوین‌هایی که در صرافی‌ها نگهداری می‌شود به پایین‌ترین مقدار خود در 12 ماه اخیر رسیده است.

فاکتورهای فاندامنتالی از احتمال آغاز یک رالی قیمتی در بیت کوین خبر می‌دهند. اما وضعیت تکنیکال ارزهای دیجیتال چطور است؟ در ادامه این نوشته تحلیل هفتگی قیمت ارز های دیجیتال به تاریخ امروز 20 خرداد 99 ارائه گردیده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال بیت کوین – 20 خرداد 99

پادشاه ارزهای دیجیتال در چند روز گذشته بین خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 9500 دلار و مقاومت سقف مثلث متقارن خود در نوسان بوده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 20 خرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 20 خرداد 99

افزایش شیب خطوط میانگین متحرک و قرارگیری شاخص RSI در منطقه مثبت حاکی از غلبه خریداران بر فروشندگان است. بر خلاف بامداد امروز اگر خریداران بتوانند قیمت بیت کوین را بالای مقاومت سقف مثلث متقارن نگه دارند، احتمال لمس مجدد قیمت 10500 دلاری افزایش می‌یابد.

اما این تمام کار نیست و نکته اصلی روی مقاومت 10500 دلاری است. اگر قیمت بتواند از مقاومت 10500 دلاری عبور کند و روی آن تثبیت شود، احتمال رشد یک موج صعودی بلند بسیار افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل اگر قیمت بیت کوین بار دیگر به مقاومت 10500 دلاری واکنش نشان دهد و نتواند از آن عبور کند، احتمال افت قیمت تا محدوده 8130 دلاری افزایش می‌یابد. شکست حمایت 8130 دلاری می‌تواند منجر به ریزش قیمت تا سطوح 6500 دلاری شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال اتریوم – 20 خرداد 99

ارز دیجیتال اتر پس از طی کردن یک روند صعودی، اکنون در فاز تحکیم قرار گرفته است. در طول چند روز گذشته شاهد نوسان قیمت این رمزارز در بازه 233 تا 247 دلار بوده‌ایم. بنابراین هم خریداران و هم فروشندگان منتظر جهت روند بعدی قیمت هستند.

اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 20 خرداد 99

شکست ناحیه مقاومتی 247 تا 253 دلار می‌تواند یک سیگنال صعودی قدرتمند را صادر کند. در این صورت، احتمالا قیمت تا سقف کانال صعودی خود روی 277 دلار رشد خواهد کرد.

افزایش شیب خطوط میانگین متحرک و قرارگیری شاخص RSI بالای عدد 60 نشان از برتری قدرت خریداران بر فروشندگان می‌دهد.

در سمت مقابل، اگر فروشندگان بتوانند قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به زیر ناحیه حمایتی 227 تا 233 دلار بکشانند، احتمال اصلاح بیشتر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 210 دلار افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال ریپل – 20 خرداد 99

در چند روز گذشته خطوط میانگین متحرک در حمایت قیمت ریپل ناموفق بودند و اکنون این ارز تحت فشار فروش است. اگر سطح 19.6 سنتی نیز در حمایت قیمت ناموفق باشد، احتمالا شاهد اصلاح بیشتر قیمت تا حمایت 19.1 سنتی خواهیم بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 20 خرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 20 خرداد 99

اگر قیمت حمایت 19.1 سنتی را نیز بشکند، احتمالا شاهد اصلاح تا حمایت حیاتی 17.3 سنت خواهیم بود. شکست حمایت کلیدی 17.3 سنتی می‌تواند آغازگر یک روند نزولی بلندمدت دیگر در قیمت سومین ارز دیجیتال بزرگ بازار شود.

دیدگاه نزولی حاکم بر ارز دیجیتال ریپل در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به بالای خط روند نزولی نارنجی رنگ نشان داده شده در چارت برسد. در این صورت، احتمالا شاهد رشد قیمت این ارز تا محدوده 23.6 سنتی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال بیت کوین کش – 20 خرداد 99

اگرچه در هفته گذشته شاهد رشد قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش به بالای مقاومت 255 دلاری بودیم، اما قیمت در تثبیت روی این قیمت ناموفق بود. پس از این اتفاق شاهد افت مجدد قیمت به زیر سطح 255 دلاری بودیم که این می‌تواند یک نشانه منفی باشد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 20 خرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 20 خرداد 99

اگر قیمت پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به زیر خطوط میانگین متحرک نفوذ کند، احتمال اصلاح قیمت تا محدوده 217 دلاری افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، شکست مقاومت 255 دلاری می‌تواند منجر به افزایش ممنتوم جهت رشد قیمت تا سطح 280 دلاری شود. سطح 280 دلار یک مقاومت کلیدی است، زیر شکست آن می‌تواند منجر به آغاز یک روند صعودی بلندمدت شود.

از آنجا که مدت زیادی است که قیمت جفت BCHUSD در یک بازه محدود قرار گرفته است، احتمالا روند بعدی یک روند نسبتا قدرتمند خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 20 خرداد 99

عدم تحرک قیمتی و وقوع روندهای مختلف باعث شده که معامله‌گران کمتر سراغ ارز دیجیتال بیت کوین اس وی بروند. خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و شاخص RSI دقیقا زیر 50 قرار دارد. بنابراین این اندیکاتورها خبر از قدرت یکسان خریداران و فروشندگان را می‌دهند.

بیت کوین اس وی
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 20 خرداد 99

اگر خریداران بتوانند قیمت ششمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به زیر حمایت 186 دلاری برسانند، احتمال افت تا منطقه 170 دلاری افزایش می‌یابد. شکست حمایت 170 دلاری احتمالا منجر به آغاز یک روند نزولی جدید در قیمت بیت کوین اس وی خواهد شد.

در سمت مقابل و در صورت حمایت قیمت توسط سطح کلیدی 170 دلار، احتمالا قیمت برای یک دوره وارد فاز تحکیم خواهد شد. در صورتی می‌توان انتظار رشد قیمت را داشت که سطح مقاومتی 227 دلاری شکسته شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال لایت کوین – 20 خرداد 99

قیمت ارزهای دیجیتال لایت کوین بار دیگر به حمایت خطوط میانگین متحرک خود رسیده است. اگر فروشندگان این بار قیمت این ارز را به زیر حمایت میانگین متحرک 50 روزه روی 44.9 دلار بکشانند، احتمال اصلاح قیمت تا کف 39 دلاری افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 20 خرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 20 خرداد 99

در سمت مقابل اگر شاهد واکنش قیمت هفتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به سطوح فعلی باشیم، احتمال دارد که قیمت بار دیگر به سمت مقاومت 51 دلاری حمله کند. در صورتی که قیمت بتواند مقاومت ناحیه 50.8 تا 52.3 دلاری را از پیش رو بردارد، رشد قیمت تا 64 دلار محتمل خواهد بود.

قیمت لایت کوین برای چند روز است که در یک بازه خنثی بین 39 دلار تا 52 دلار قرار گرفته است. بنابراین در صورت شکست هر یک از این سطوح می‌توان انتظار آغاز یک روند نسبتا قدرتمند را داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال با‌یننس کوین – 20 خرداد 99

پس از اینکه قیمت ارز دیجیتال BNB در شکست مقاومت 18.13 دلاری ناموفق بود، اکنون فشار فروش در این ارز افزایش یافته است.

بایننس کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 20 خرداد 99

اگر قیمت ارز دیجیتال با‌یننس کوین به زیر میانگین متحرک 50 روزه روی 16.63 دلار سقوط کند، احتمال افت قیمت تا محدوده 15.7 دلاری در وهله اول و سپس تا سطح 14.95 دلاری افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، در صورتی که قیمت هشتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به خطوط میانگین متحرک واکنش نشان دهد و حمایت شود، احتمالا شاهد یک تلاش دیگر از سوی خریداران برای شکست مقاومت 18.13 دلاری خواهیم بود.

در صورت موفقیت در شکست مقاومت مذکور، بستر رشد قیمت تا هدف 21.5 دلاری آماده خواهد شد. از طرفی شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش است و شاخص RSI درست بالای 50 قرار گرفته، بنابراین این اندیکاتورها خبر از قدرت بیشتر خریداران نسبت به فروشندگان می‌دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال کاردانو – 20 خرداد 99

ارز دیجیتال کاردانو پس از یک روند صعودی بسیار قوی، اکنون وارد فاز استراحت شده است. اگر خریداران با همین قدرت ادامه دهند، احتمالا به زودی شاهد ادامه روند صعودی خواهیم بود. شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش است و شاخص RSI بالای عدد 70 است بنابراین فشار خرید کماکان بسیار بالا می‌باشد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 20 خرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 20 خرداد 99

اولین حمایت محکم ارز کاردانو روی سطح اصلاحی 38 درصد فیبوناچی است که روی قیمت 7.5 سنت قرار دارند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه نیز دقیقا زیر این سطح قرار دارد تا شاهد افزایش قدرت این حمایت باشیم. بنابراین انتظار می‌رود که خریداران باعث افزایش فشار خرید و تقاضا در این سطح شوند.

اگر قیمت دهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار از هر سطحی بالاتر از سطح 7.5 سنت به بالا بازگردد، می‌تواند انتظار داشت که روند صعودی با هدف 10 سنت ادامه خواهد یافت. مهمترین مقاومت در این بین، سطح 9 سنتی می‌باشد.

دیدگاه صعودی در مورد روند قیمت ارز دیجیتال کاردانو در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر سطح اصلاحی 50 درصد فیبوناچی روی قیمت 7 سنت نفوذ کند.

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت 8 ارز دیجیتال برتر به تاریخ 20 خرداد 99 است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

با پیکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیریدثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)