کیف پول ارز دیجیتال چیست؟


کیف پول ارز دیجیتال چیست ؟ معرفی و بررسی والت ارز دیجیتال

آیا شما یک کاربر ارز دیجیتال، سرمایه گذار، بازاریاب هستید یا با هر منظوری، مقداری ارز دیجیتال دارید؟خب! حالا یک سوال مطرح است، ارز دیجیتال شما کجاست؟ مکانش امن است؟ از کجا می دانید..؟

صرف نظر از موقعیت مکانی ارز دیجیتال شما، می توان گفت که حتما در یک کیف پول قرار دارد. برخی از کیف پول ها نسبت به کیف پول های دیگر، از امنیت بیشتری برخوردارند.

کیف پول ارز دیجیتال چیست

یک حساب بلاکچین، از دو بخش تشکیل شده است: یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی. افراد دیگر با استفاده از کلید عمومی شما، برای شما پول ارسال می کنند، در حالی که کلید خصوصی فقط توسط خود شما و برای تأیید تراکنش های خروجی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر کلید خصوصی شما در اختیار شخص دیگری قرار بگیرد، می تواند با سرمایه های شما هرکاری بکند، بنابراین حفظ امنیت آن، در عین حال که به راحتی در دسترس می باشد ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است

مسأله این است که بدون استفاده از برخی از نرم افزارهای مؤثر، انجام همه این کارها آن طور که به نظر می رسد آسان نیست.

نرم افزارهایی که امکان ارسال آسان تراکنش ها را فراهم می کنند (با فشار دادن یک دکمه) ، کیف پول نامیده می شوند . کیف پول ها انواع مختلفی دارند که هر یک از مزایا و معایب منحصر به فردی  برخوردارند. نکته مهم این است که کیف پول، مکانی است که شما کلید خصوصی خود را نگه دارید که در واقع قلب آن است.

امنیت کیف پول شما با امنیت کلید خصوصی و امنیت ارز دیجیتال شما در ارتباط است، منطقی به نظر نمی‌رسد؟ کیف پول امن، ارز دیجیتال امن. به همین سادگی!

هنگامی که شما از یک صرافی (کوین بیس، جمینی، بایننس و غیره)، ارز دیجیتال خریداری می کنید، آن صرافی، آدرس ها و کلیدها را روی سرور برای شما تولید و ذخیره می کند. این بدین معنی است که امنیت دارایی شما، به امنیت سروری که روی آن ذخیره شده است بستگی دارد، و صرافی ها معمولاً در معرض حملات هک قرار می گیرند.

آیا این کیف پول ها امن هستند و  هر روز به امنیت آنها اضافه می شود؟ بله. آیا آنها در گذشته هک شده اند؟ بله، بنابراین، ما اکیداً توصیه می کنیم که ارزهای دیجیتال را از حساب صرافی خود حذف کرده و در کیف پولی قرار دهید که تحت کنترل خودتان است. این امر به طور قابل توجهی، امنیت پول شما را افزایش می دهد.

حالا که با مفهوم کیف پول ارز دیجیتال آشنا شدید، برای مطالعه بیشتر میتوانید بهترین کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری را هم به دانش خودتان اضافه کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)