کیف پول ارز دیجیتال و بیت کوین چیست؟


کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتال چیست ؟ والت یا کیف پول بیتکوین اولین قدم برای استفاده از بیتکوین یا کلا ارزهای دیجیتال است.

حالا ممکن است بپرسید چرا؟ دلیل آن این است که اساسا هر “کیف پول” معادل یک حساب بانکی است. کیف پول این امکان را به شما می دهد تا بیت کوین و کوین های دیگر را دریافت کرده، ذخیره کنید و سپس برای دیگران ارسال کنید.

کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتال

همانطور که حساب بانکی آنلاین شما در واقع یک رابط با سیستم پولی معمولی است، برای درک بهتر نحوه‌ی عملکرد کیف پول‌ها نیز می‌توانید کیف پول بیت کوین، یا ارز دیجیتال را مانند یک رابط شخصی با شبکه بیت کوین در نظر بگیرید.

کلید خصوصی کیف پول بیت کوین یا ارز دیجیتال چیست

والت‌ها حاوی private keys یا کلیدهای خصوصی هستند. کلیدهای خصوصی در واقع کدهای مخفی هستند که به شما اجازه می‌دهند کوین های خودتان را خرج کنید.

در واقعیت هم، این کوین‌ها نیستند که نیاز به ذخیره و ایمن سازی دارند، بلکه کلیدهای خصوصی هستند که به شما امکان دسترسی به آنها را می‌دهند. بنابراین به طور ساده و خلاصه میتوانیم بگوییم:

یک کیف پول ارز دیجیتال، یا بیت کوین، یک اپلیکیشن، وبسایت یا دستگاهی است که کلیدهای خصوصی را برای شما مدیریت می کند.

البته کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند و در پلتفرم های مختلف با ویژگی های متفاوتی ارائه می‌شوند که برای آشنایی با انواع مختلف کیف پول های سرد و گرم و کیف پول های سخت افزاری، نحوه نگهداری و بهبود امنیت و انتخاب بهترین از میان آنها متناسب با نیاز شخصیتان، می‌توانید به قسمت های بعدی مقاله مراجعه کنید.

برای آشنایی با انواع کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری روی لینک های مربوطه کلیک کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)