کیف پول بلاکچین چیست؟


کیف پول بلاکچین ، یک کیف پول دیجیتال است که امکان مدیریت بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند. کیف پول بلاکچین، توسط Blockchain که یک شرکت نرم افزاری است، ارائه شده و Peter Smith و Nicolas Cary بنیانگذاران این شرکت هستند.

ویژگی ها کیف پول بلاک چین

کیف پول ­های دیجیتال یا E-wallet ها امکان ذخیره ارزهای دیجیتال را برای افراد فراهم می کنند. در حال حاضر ارزهای پشتیبانی شده که می توانند در کیف پول بلاکچین دریافت، ارسال و ذخیره شوند عبارتند از: بیت کوین (BTC) ، بیت کوین کش (BCH) ، اتریوم (ETH) ، استلار (XLM) . 

ساخت کیف پول بلاکچین رایگان است و فرآیند ساخت حساب به صورت آنلاین انجام می شود. کاربران باید یک آدرس ایمیل و رمز عبور را که برای مدیریت حساب استفاده می‌شود، ارائه کنند و سیستم با ارسال یک ایمیل خودکار درخواست فعالسازی حساب را خواهد داد.

ساخت کیف پول بلاک چین

پس از ساخت کیف پول، یک شناسه کیف پول به کاربر ارائه می شود که مانند حساب بانکی منحصر به فرد است. دارندگان کیف پول می‌توانند با ورود به وبسایت Blockchain یا با دانلود اپلیکیشن موبایل آن، به کیف پول های دیجیتال خود دسترسی داشته باشند.

انتقال ارزهای دیجیتال با کیف پول بلاک چین

اینترفیس کیف پول بلاکچین، موجودی فعلی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول را نشان می دهد و همچنین تراکنش های اخیر کاربر را نیز گزارش می کند. کاربران می توانند مقدار مشخصی از بیت کوین یا اتریوم را از شخص دیگری درخواست کنند و سیستم آدرس منحصر به فردی را ایجاد می کند که می توان آن را برای شخص ثالث ارسال کرد یا به یک کد QR تبدیل کرد.

هر زمانی که کاربران درخواست کنند، این آدرس منحصر به فرد ایجاد می شود. همچنین کاربران می توانند در صورت ارائه یک آدرس منحصر به فرد از طریق افراد دیگر، برای آنها بیت کوین یا اتریوم ارسال کنند. فرآیند ارسال و دریافت، مشابه ارسال و دریافت وجوه از طریق پی پال می باشد، با این تفاوت که در این فرآیند از ارزهای دیجیتال استفاده می شود. 

کاربران می­توانند بیت کوین را با اتریوم (یا بالعکس) مبادله کنند. برای کاربران پیغامی نشان داده می شود که مشخص می کند براساس نرخ مبادله فعلی، با تغییر نرخ، بسته به زمانی که طول می کشد تا کاربر تراکنش را تکمیل کند، چه مقداری از آن ارز دیجیتال را دریافت خواهد کرد. مبادلات به صورت فوری در کیف پول ظاهر نخواهند شد چراکه اضافه شدن تراکنش ها به بلاکچین هر ارز دیجیتال، زمانبر است.

امنیت کیف پول بلاک چین

امنیت کیف پول، برای کاربران مسأله مهمی است، چراکه دسترسی غیرقانونی به حساب شخص و هک شدن کیف پول منجر به از دست دادن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول شخص خواهد شد. کیف پول های بلاکچین از سه سطح امنیتی برخوردارند:

  1. سطح یک امنیت: برای این منظور طراحی شده تا کاربران دسترسی به حساب خود را از دست ندهند. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا آدرس ایمیل خود را تائید و یک عبارت بازیابی 12 حرفی ایجاد کنند تا به هنگام فراموشی رمزعبور از آن استفاده کرده و یک راهنما برای رمزعبور ساخته شده نیز تهیه کنند. ذکر این نکته هم مهم است که بلاکچین رمزعبور شما را ذخیره نمی کند.
  2. سطح دو امنیت: برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز دیگران به کیف پول طراحی شده و لینک کردن یک شماره تلفن به حساب برای دریافت رمز عبور یکبار مصرف جهت ورود به حساب و ایجاد تأیید هویت دو مرحله ای را شامل میشود.
  3. سطح سه امنیت: امکان مسدود کردن درخواست های تور (Tor) را به کاربران می دهد.

 


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)