معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال


معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

انتخاب بهترین کیف پول های ارز دیجیتال به صورت قابل توجهی به نوع نیازهای شما و همچنین طرز فکر شما در مورد ارجحیت امنیت به راحتی یا سخت افزار به نرم افزار بستگی دارد.

ما در یک دنیای متحرک که با همه جا در ارتباط است زندگی می کنیم، این امر موجب مقبولیت آن دسته از کیف پول های ارز دیجیتال می شود که توسط سیستم عامل های متحرک پشتیبانی می شوند و دسترسی دائمی و آسان را فراهم می کنند.   

برای امنیت بیشتر، یک کلاینت دسکتاپ با کلید ذخیره شده در جای دیگر، مانند یک کاغذ یا یک درایو USB، می تواند انتخاب بهتری باشد. برخی افراد نیز، کیف پول های سخت افزاری ارزهای دیجیتال را انتخاب می کنند.  

نگاه اجمالی: بهترین کیف پول های ارز دیجیتال که در حال حاضر، قابل استفاده هستند:

معرفی کیف پول ارز دیجیتال – والت چیست؟

اگر شما قصد سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را داشته باشید، به دلیل امنیت یا مسائل دیگر می خواهید از یک ارز جایگزین استفاده کنید، به مکانی برای ذخیره پول و راهی برای ارسال یا دریافت ارزهای دیجیتال نیاز خواهید داشت.

پاسخ آن، یک کیف پول ارز دیجیتال است. کیف پول های ارز دیجیتال به صورت های مختلفی موجود هستند، شامل کیف پول های وب، موبایل، دسکتاپ، کاغذی و سخت افزاری. به برخی از کیف پول های دسکتاپ، full node گفته می شود چرا که یک نسخه کامل از بلاکچین را برای ارزهای دیجیتال نگهداری می کنند. در حافظه محلی، این نوع کیف پول هنگام باز شدن دارای یک فرآیند همگام سازی طولانی است و مقدار زیادی از داده های ذخیره شده را ایجاد می کند

یک نسخه کم حجم تر، کیف پول lite است. به این کیف پول، کیف پول تأیید پرداخت ساده (SPV) نیز گفته می شود که برای تأیید تراکنش ها در بلاکچین به یک میزبان full node متکی است. کیف پول Lite سریع تر است و از فضای کمتری در حافظه داحلی استفاده می کند.

کلید کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

 یک کلید کیف پول ارز دیجیتال، مجموعه طولانی از حروف و اعداد است که قفل کیف پول شما را باز می کند. در برخی موارد، رمزعبوری که سید نامیده می شود، متشکل از یک لیست طولانی از کلمات غیرمرتبط برای گشودن کیف پول شما مورد استفاده قرار می گیرد. به این نوع کیف پول یک کیف پول قطعی سلسله مراتبی یا یک کیف پول HD گفته می شود.

در هر صورت، هر فردی که کلید خصوصی شما را بداند یا امکان دسترسی به آن را داشته باشد، می تواند ارز ذخیره شده در کیف پول شما را کنترل کند – حتی اگر به رایانه شما دسترسی نداشته باشد. برای دسترسی، فقط کلید مورد نیاز است. برای ایجاد آدرس کیف پول نیز از کلیدها استفاده می شود.

برای کیف پول های HD، آدرس های کیف پول چندگانه می توانند ایجاد شوند. آدرس کیف پول، شناسه ای است که همراه کیف پول شماست و پرداخت ها را از یا برای کیف پول فردی شما ارسال می کند. کلید و آدرس کیف پول به یکدیگر مرتبطند.

آدرس کیف پول را می توان بدون به خطر افتادن امنیت کیف پول، به اشتراک گذاشت (حداقل در رابطه با کلید). سایر خطرها، ممکن است هنوز هم وجود داشته باشند – مانند خطرات ناشی از کسی که می داند شما یک کیف پول ارز دیجیتال دارید یا اینکه یک آدرس کیف پول خاص برای شماست یا اینکه پرداخت خاصی از کیف پول ارز دیجیتال شما انجام  یا دریافت شده است.

معرفی انواع کیف پول های ارز دیجیتال

1- کیف پول های گرم

این نوع کیف پول ها، از کلیدهایی استفاده می کنند که در دستگاهی که به اینترنت دسترسی دارند ایجاد یا ذخیره می شوند. با توجه به اینکه کلیدها در دستگاهی ذخیره می شوند که از راه دور قابل دسترسی هستند، کیف پول های داغ در میان کیف پول ها کمترین مقدار امنیت را دارند، اما با توجه به کاربرد و راحتی از بیشترین محبوبیت برخوردارند.

2- کیف پول های سرد

کیف پول های سرد از کلیدهایی استفاده می کنند که در دستگاهی که هرگز به اینترنت دسترسی نداشته است، ایجاد شده اند.

به عنوان مثال هایی از کیف پول سرد می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 کیف پول های سخت افزاری مانند یک درایو USB قابل حمل یا دستگاه کارت هوشمند، کیف پول های کاغذی (کلیدها فقط روی کاغذ نوشته می شود) یا کیف پول های مغزی که از سیدی (رمزعبوری) استفاده می کند که از یک مجموعه حروف یا یک گذرواژه که قابل به خاطرسپاری می باشد، تشکیل شده است.

3- کیف پول های میزبانی شده

 این کیف پول ها بر روی سرور دیگری که شما کنترل نمی کنید قرار دارند. هر سروری که به شبکه دسترسی داشته باشد یا از طریق فیزیکی قابل دستیابی باشد می تواند هک شود، اما کیف پول های میزبانی شده هدف جذاب تری را نسبت به رایانه های موجود در خانه شما که به دلیل تعداد کیف پول های واقع در سرور، کیف پول رمزنگاری شما را نگه می دارد، ایجاد می کنند.

شما می توانید، یک کیف پول میزبانی شده را همانند یک بانک در نظر بگیرید (یک شخص ثالث، به نمایندگی از شما پول شما را نگهداری می کند ولی بدون بیمه FDIC یا سایر خدمات پشتیبانی مشتری ها که توسط بانک ارائه می شود).

4- کیف پول های غیرمتمرکز

یک کیف پول غیرمتمرکز اشاره به این دارد که شما فقط کلیدها را در کیف پول رمزنگاری خود نگهداری می کنید و می توانید در هر جایی از دنیا، رمزارزها را ارسال یا دریافت نمایید. یک کیف پول غیرمتمرکز، به صورت کامل نمی تواند ناشناس باشد. یعنی شما بدون اتکا به یک شخص ثالث، رمزارزها را ذخیره، ارسال یا دریافت می کنید که منجر به حذف خطرات امنیتی می شود که کیف پول های میزبانی شده را تهدید می کند.

آنچه که باید در کیف پول ارز دیجیتال بررسی کرد

پیش از اینکه کیف پول مناسب خود را انتخاب کنید، باید عواملی را در نظر بگیرید:

تهیه نسخه پشتیبان از کلیدها (بک آپ گیری)

کلیدهای کیف پول ارز دیجیتال تنها راه دسترسی شما به کیف پول و ارز ذخیره شده در داخل آن می باشد.

اگر کلید خود را نداشته باشید، امکان دسترسی به پول وجود نخواهد داشت. هیچ مرکز پشتیبانی وجود ندارد که تماس بگیرید یا از طریق ایمیل بازیابی کنید. هیچ شانسی ندارید. به همین دلیل، باید از کلید کیف پول یا سید به سرعت بک آپ بگیرید و آن را در یک جای امن نگهداری کنید.

احراز هویت دو عاملی

احراز هویت دوعاملی که به آن 2FA نیز گفته می شود، می تواند به صورت کدی باشد که برای تلفن شما ارسال شود یا ممکن است 2FA به اثرانگشت نیاز داشته باشد که راه دیگری برای تأیید دسترسی شما به کیف پول است.

اگر فردی رمز عبور شما را داشته باشد یا قصد شکستن رمز عبور شما از راه های مختلف را داشته باشد،همچنان نیاز دارد که مرحله دوم احراز هویت را نیز عبور کند، معمولاً یک کد به گوشی شما ارسال می شود که لازم است در بخش ورود به کیف پول، نوشته شود.

پشتیبانی چند امضائی

در برخی از موارد، مالکیت یک کیف پول رمزنگاری به افراد متعددی تعلق دارد، مانند شرکای تجاری. پشتیبانی چند امضائی بدین معنی است که شما می توانید امنیت کیف پول را به گونه ای تنظیم کنید که قبل از دسترسی به آن، نیاز به چندین کلید داشته باشد.

این امر موجب جلوگیری از خرج کردن سرمایه ها از راه های غیرمجاز یا انتقال سرمایه ها به یک کیف پول توسط هر فردی می شود.

صرافی ها به عنوان کیف پول های ارز دیجیتال

تعداد زیادی از مالکین ارزهای دیجیتال، از کوین بیس یا سایر صرافی ها به عنوان یک صرافی و یک کیف پول ارز دیجیتال استفاده می کنند. کوین بیش گزینه ساده ای را ارائه کرده است چرا که از سه ارز دیجیتال پیشرو پشتیبانی می کند و امکان پرداخت، خرید، فروش یا حتی معامله را از طریق پلتفرم GDAX فراهم می کند.

براساس گفته های مدیر عامل شرکت کوین بیس، برایان آرمسترانگ، کوین بیس تمرکز خود را از اینکه یک کیف پول و صرافی ترکیبی باشد به یک خرده فروشی و صرافی تبدیل خواهد کرد. به طور کلی، معمولاً استفاده از یک صرافی یا کیف پول راه دور به عنوان محلی برای ذخیره مقادیر قابل توجهی از ارز دیجیتال توصیه نمی شود.

یکی از راهکارهایی که به مدیریت ریسک کمک می کند این است که مقادیر کمتری از ارزها در صرافی ها یا سایر مکان هایی که امنیت کمتری دارند یا پلتفرم هایی که بیشتر مورد توجه هکرها هستند یا محل های نامناسب دیگر، نگهداری شوند.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال موبایل

در حالی که استفاده از کیف پول موبایل آسان است، مجموعه بی نظیری از آسیب پذیری های امنیتی احتمالی  را ایجاد می کنند. اولاً، تلفن ها غالباً از بین می روند یا گم می شوند. علاوه بر این، اگر کلید کیف پول فقط در تلفن ذخیره شده باشد، یک تلفن خراب یا گمشده می تواند به یک اشتباه بسیار گران قیمت تبدیل شود که احتمالاً برای همیشه دسترسی به کیف پول خود را از دست خواهید داد.

به عنوان سومین مورد، یک کیف پول موبایل با افشای احتمالی شماره تلفن، کلید یا آدرس کیف پول، و آدرس مکانی شما، موقعیت های بیشتری را برای مشخص کردن هویت فراهم می کند.

اگر انتخاب شما کیف پول موبایل باشد، باید محدودیت مقدار ارزی که می توان ذخیره کرد را در نظر بگیرید و باقی مانده رمز ارز خود را در یک کیف پول امن تر نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول های موبایل

معرفی کیف پول ارز دیجیتال چندارزی در مقابل تک ارزی

بسیاری از مالکین رمزارزها، دارای بیش از یک نوع ارز دیجیتال هستند. نگهداری یک کیف پول جداگانه برای هر ارز، می توان گیج کننده باشد. در حال حاضر، کیف پول هایی موجود هستند که قابلیت پشتیبانی از چندین نوع ارز را دارند.

با این وجود، برخی از ارزهای دیجیتال محبوب، مانند ریپل و مونرو، توسط کیف پول های چندارزی موجود پشتیبانی نمی شوند که منجر می شود کیف پول های جداگانه ای برای این ارزهای دیجیتال مورد نیاز باشد.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)