دوج کوین


برای معرفی ارز دیجیتال دوج کوین میتوان اینگونه گفت که تا دهه ی گذشته، ارزهای دیجیتال تنها مورد بحث علاقه مندان به حوزه های فناوری بودند. اما اکنون، تعداد ارزهای دیجتال سر به فلک می کشند. در این مطلب به سراغ ارز دیجیتالی می رویم که در ابتدا شوخی ای بیش نبود!

مقدمات دوج کوین

دوج کوین همانند بیت کوین یک ارز دیجیتال است که البته بازاریابی آن کمی دوستانه تر است! با اینکه دوج کوین به عنوان یک شوخی در سال ۲۰۱۳ معرفی شد، پس از اینکه توسط عموم مورد توجه قرار گرفت و تبدیل به یک سلبریتی در دنیای ارزهای دیجیتال شد، اوضاعش کمی جدی تر شد. این ارز شروع به توسعه نیز کرده است که به آن کمک کرد بتواند در میان ارزهای دیجیتال پیشرفت کند.

توسعه دوج کوین

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ توسط بیلی مارکوس، جکسون پالمر و “شیبه توشی ناکاموتو” (کنایه ای به خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو) خلق شد. شیبه توشی یک نام واقعی نیست و اشاره به نژادی از سگ ها که نشانگر لوگوی این ارز است دارد.

ایده اصلی، ساخت ارز دیجیتالی سرگرم کننده بود که عاری از بحث و جدال های رایج حول ارزهای دیجیتال باشد. ارز دیجیتال دوج کوین، در ابتدا قرار بود که سقفی برابر با ۱۰۰ میلیارد توکن داشته باشد که بعدها این سقف موجودی حذف شد. جامعه پشت دوج کوین، به دفعات، از المپیک زمستانی ۲۰۱۴ تا مسابقات نَسکار، برای مقاصد خیریه پول جمع آوری کرده اند.

مزایای دوج کوین

بصورت بسیار ساده، دوج کوین، ساده ترین شکل پول اینترنتی است. این ارز، پلتفرمی غیرمتمرکز است که اجازه معامله توکن DOGE و ارزش مبادلاتی اش را به شما می دهد.

این ارز بر اساس ارز دیجیتالی دیگر ساخته شده است، یعنی لاکی کوین (Luckycoin)، که از پروتکل گواه اثبات کار استفاده می کند. این بدان معناست که دوج را نمی توان با دستگاه های ASIC استخراج کرد و تنها با کامپیوترها قابل استخراج است. این باعث می شود که انرژی زیادی نیز مصرف نکند.

بر خلاف لایت کوین با زمان بلاک ۲.۵ دقیقه، زمان بلاک دوج کوین ۱ دقیقه است که باعث تسریع انجام و تایید تراکنش ها می شود. حد پاداش ماینینگ در ابتدا بصورت تصادفی مشخص می شد که گاها بعضی افراد تا ۱ میلیون کوین پاداش دریافت می کردند. این موضوع در سال ۲۰۱۵ تغییر کرد و حداکثر میزان پاداش بر روی ۱۰۰۰۰ کوین تثبیت شد.

چگونه دوج کوین بخریم و ذخیره کنیم؟

دوج با بیش از ۲۵۰ زوج معاملاتی شامل بیت کوین و اتریوم، و در بیش از ۵۰ صرافی در سراسر دنیا معامله می شود. محبوبترین صرافی ها برای خرید دوج کوین، بیت رکس، کریپتوپیا، HitBTC و غیره هستند.

دوج کوین، بر روی شبکه بیت کوین اجرا نشده و همچنین توکن ERC-20 نیز نمی باشد. این بدان معناست که نیازمند کیف پول اختصاصی خود به نام Multidoge می باشد. این کیف پول را می توان از وبسایت رسمی این ارز دانلود کرد.

دوج کوین چه تفاوتی با ارزهای دیگر دارد؟

دوج کوین، تنها ارزی است که به عنوان یک شوخی مطرح شد. به همین دلیل، دوج کوین تنها ارزی است که خود را خیلی جدی نمی گیرد.

از دید مصرف کنندگان، در حالی که ارزهای دیگر برای انجام تراکنش ها از شما کارمزد دریافت می کنند، دوج مبالغ بسیار کمتری از شما می خواهد. این به دلیل ارزش ذاتی کم یک توکن منفرد آن می باشد.

دوج کوین، به عنوان نوعی سیستم انعام دهی شهرت یافته است که در سایتهایی مانند رددیت (Reddit) و با استفاده از بات هایی مانند Dogetipbot یا سرویس های دیگر، کاربران می توانند به افراد دیگر انعام یا تیپ بدهند.

آینده ی دوج کوین به چه شکل است؟

چه کسی است که ارزی که به راحتی قابل معامله بوده و کارمزدهای تراکنش پایینی دارد را نخواهد؟ دوج کوین، ارز دیجیتالی است که در مرحله ابتدایی اش، بالاترین نرخ تولید را داشته است. همچنین انتظار می رود در سالهای آینده ارزش آن بیشتر نیز بشود.

به نظر می رسد ارتباط ارزهای دیجیتال با شوخی های دوج کوین، دلیل اصلی محبوبیت آن بوده است. همچنین این ارز در شبکه های اجتماعی تبدیل به وسیله ای برای دادن انعام و انجام پرداخت های کوچک شده است.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)