اتریوم کلاسیک


اتریوم کلاسیک پلتفرم ارز دیجیتالی متن باز، غیرمتمرکز، بر اساس بلاک چین و توزیع شده می باشد که قراردادهای هوشمند را اجرا می کند. این ارز ابتدا در 30 جولای 2015 منتشر شد. این ارز یکی از فورک های اتریوم می باشد.

 بر اساس اصل “کد همان قانون است”، قراردادهای هوشمند اپلیکیشن های دیجیتال، مستقل و خودرانی هستند می توانند وظیفه اجرای خود را خود به گردن بگیرند. مثالهایی از چنین برنامه هایی شامل سیستم هایی است که کارکرد ماشین های خودپرداز (ATM) را به عهده دارند و سیستم بیت کوین می باشد.

توکن ارزشی اتریوم کلاسیک، همانند اتریوم، اتر (ether) نامیده می شود که می توان آن را بین کاربران انتقال داد، در کیف پولها ذخیره کرد و به منظور پرداخت پاداشی به نودهای پردازشی در شبکه از آن استفاده کرد.

توکن اتریوم کلاسیک با نام ETC در صرافی های دیجیتال خرید و فروش می شود.

Gas، که سیستم قیمت گذاری تراکنش داخلی می باشد، به منظور جلوگیری از حملات اسپم بر شبکه و تخصیص منابع می باشد.

اتریوم کلاسیک چگونه کار می کند؟

اتریوم کلاسیک اجرای قراردادهای هوشمند را از طریق ارائه مزایای هدایت غیرمتمرکز تسهیل می کند. هیچ ضرورت یا احتمالی مبنی بر دخالت، نظارت، دستکاری یا سانسور کارهای این برنامه ها از طرف عوامل خارجی وجود ندارد.

اتریوم کلاسیک به عنوان نسخه ای جداشده از بلاک چین اتریوم بوجود آمد. این جدایی پس از هک شدن اتریوم در ژوئن سال 2016 رخ داد که طی آن 50 میلیون دلار وجه دزیده شد.

این جداسازی به منظور بازگردانی وجوه دزدیده شده به صاحبان اصلی طبق سوابق قبل از این حمله انجام شد. این تلاش باعث باطل شدن تراکنش هکر شد. اجرای این فورک باعث ایجاد دو نسخه در یک زمان شد. نسخه ی جدیدتر اتریوم، و نسخه قدیمی تر اتریوم کلاسیک نام گرفتند.

اتریوم کلاسیک بر اساس زبان های برنامه نویسی C++، Go،  Rustو Scala نوشته شده و توسط سیستم های عامل لینوکس، ویندوز، مک او اس و POSIX پشتیبانی می شود.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)