کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع کیف پول سخت افزاری ارزهای دیجیتال


در بخش دوم معرفی کیف پول های بیت کوین، انواع کیف پول ارز دیجیتال را معرفی و تعدادی از مزایا و معایب آن ها را بررسی کردیم. در این مقاله قصد داریم انواع والت یا کیف پول سخت افزاری بیت کوین را معرفی کنیم.

سه تا از معروف ترین کیف پول های سخت افزاری: کیپ کی (KeepKey)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و ترزور (Trezor) هستند. گفتیم که یکی از معایب کیف پول یا والت سخت افزاری، رایگان نبودن آن است.

کیف پول سخت افزاری بیت کوین

قیمت این کیف پول ها نیز متفاوت است که بسته به تعداد کوینی که دارید میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید. یک کیف پول یا والت سخت افزاری، از چندصد تا چندین میلیون بیت کوین یا ارز دیجیتال را میتواند در خود نگهداری کند.

نحوه ی کار والت سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری، نوعی دستگاه ایمن و آفلاین هستند. این نوع کیف پول ها کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین ذخیره می کنند تا امکان  هک کردن آن وجود نداشته باشد. بنابراین حتی میتوانید از کیف پول سخت افزاری، روی کامپیوترهای آلوده به بدافزار هم استفاده کنید.

چرا یک کیف پول سخت افزاری مجهز به صفحه نمایش مهم است

در جدول زیر، کیف پول هایی که مجهز به صفحه نمایش هستند را برایتان آورده ایم.

صفحه نمایش با تأیید و نمایش جزئیات مهم کیف پول، امنیت بیشتری را تامین میکند. از آنجایی که هک کردن کیف پول های سخت افزاری، تقریبا غیرممکن است، صفحه نمایش آنها از داده هایی که روی کامپیوتر شما نمایش داده میشود هم قابل اعتماد تر است.

انواع مختلف کیف پول های سخت افزاری

مروری بر برخی از کیف پول های سخت افزاری بیت کوین

لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

لجر نانو ایکس ledger nano x

لجر نانو ایکس جدیدترین والت سخت افزاری شرکت لجر است. مزیت اصلی این کیف پول این است که بلوتوث دارد و اولین کیف پولی است که قابلیت اتصال به دستگاه های iOS را دارد. از آنجایی هم که تمام تراکنش ها و معاملات شما توسط نانو ایکس در کیف پول لجر نانو ایکس امضا میشوند، استفاده از آن نسبت به استفاده از تنها یک اپلیکشن روی گوشی موبایلتان امنیت بیشتری فراهم میکند.

لجر نانو اس (Ledger Nano S)

لجر نانو اس ledger nano s

لجر نانو اس ارزانترین کیف پول مجهز به صفحه نمایش است و چیزی حدود 59 دلار قیمت دارد. کمپانی لجر که یکی از مطرح ترین شرکت های امنیت در حوزه بیت کوین و ارز دیجیتال است، این دستگاه را در آگوست سال 2016 منتشر کرد.

ترزور تی (Trezor T)

ترزور تی trezor T

ترزور مدل تی، نسل دوم کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال و بیت کوین است که توسط شرکت ساتوشی لبز (SatoshiLabs) تولید شده است. خط تولید ترزور در سال 2014 با تولید ترزور وان آغاز شد و تا به امروز یکی از محبوب ترین راه حل های ذخیره سازی سرد ارز دیجیتال بوده است.

ترزور وان (Trezor One)

ترزور وان Trezor One

ترزود در آگوست سال 2014 به عنوان اولین کیف پول سخت افزاری بیت کوین، ارائه شد که امکان ذخیره مطمئن بیت کوین و به علاوه امکان خرج کردن آن را در یک کیف پول گرم، فراهم می کند. ترزور یک دستگاه کوچک به اندازه ی انگشت شست شماست.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)