آیکون


آیکون شبکه بلاک چینی غیرمتمرکز است که به منظور تسهیل اجرای درونی بین چند جامعه از چِین های مستقل به وجود آمده است. هدف نهایی آیکون، خدمت رسانی به عنوان چهارچوبی برای وبی از چین هاست که شامل سازمان ها و شرکت ها از صنایعی مانند بانکداری، سلامت و آموزش می باشد. هر کدام از این ها می توانند سیستم هدایتی خود را داشته باشند و در عین حال از طریق “لوپ چین” با یکدیگر در ارتباط باشند. توکن بومی این ارز ICX است.

در صنعت ارزهای دیجیتال، بازار جنوب شرقی آسیا به نظر بیشترین رشد را داشته است. تکنولوژی بلاک چین به سرعت در حال تمرکززدایی و تغییر تکنولوژی هایی مانند گوشی های هوشمند و کامپیوترهای شخصی و سیستم های عاملشان هستند.

بلاک چین های منطقه ای به دلایل مختلفی در سراسر دنیا در حال توسعه هستند. کره جنوبی اقتصادی آینده دار در ارزهای دیجیتال دارد و بایننس نیز اخیرا اعلام کرد که در این کشور نیز شعبه ای تاسیس خواهد کرد. ولی کره جنوبی از این لحاظ تنها نیست. نئو برای مثال، اتریومی است که در چین توسعه یافته است. آیکون پاسخ کره جنوبی به هر دوی آنها و اولین بلاک چین کره ای می باشد. آیکون یک پلتفرم توسعه ای می باشد.

ویژگی های آیکون

آیکون از مولفه ای بر اساس هوش مصنوعی برای هدایت و توزیع پاداش که سیستم نمره دهی مشوق ها (IISS) نامیده می شود استفاده می کند. پاداشی که هر نود دریافت می کند بسته به عواملی مانند توکن های ICX فریز شده، وضعیت C-Rep، حجم معاملاتی کل ICX، حجم معملاتی کل جامعه و حجم معاملاتی DEX محاسبه می شود. به بیان دیگر، هر چه مشارکت در شبکه بیشتر باشد، پاداش ها نیز بیشتر خواهند بود.

ارز دیجیتال آیکون، سقف موجودی برابر با 800 میلیون و 460 هزار توکن دارد. ICX بر روی بایننس، آپ بیت، HitBTC و صرافی های دیگر قابل معامله است. همانند اتریوم و GAS، توکنهای آیکون برای توکن دار کردن تراکنش های قراردادهای هوشمند بر روی شبکه اصلی بلاک چین استفاده می شوند.

توکن های آیکون، توکنهای ERC-20 هستند که می توان آنها را در یک کیف پول اتریوم ذخیره کرد. بلاک چین آیکون بیشتر به پلاسما یا بلاک چین آنتولوژی شباهت دارد، به این شکل که بیشتر به عنوان واسطه بین شبکه ها و بلاک چین های دیگر عمل می کند.

شرکت بنیان گذار آیکون، Dayli Financial Group، بیش از 4 میلیارد دلار ارزش دارد. این شرکت همچنین صاحب Coinone، یکی از صرافی های محبوب این کشور، نیز می باشد. آیکون پلتفرم محوری قدرتمندی است که با استفاده از هوش مصنوعی، اَپ های غیرمتمرکز و سیستم نمره دهی مشوق ها، سعی در کاهش فاصله ی بین شبکه های بلاک چین دارد. اپلیکیشن رسمی کیف پول آیکون، ICONex بوده و ICONic نیز آدرس اختصاصی کیف پول این پروژه می باشد.

هوش مصنوعی در بلاک چین

بیشتر بحث های حول مقیاس پذیری بلاک چین بر مقدار تراکنش ها در ثانیه تمرکز دارد. طبق پیش بینی شرکت Adobe، 31 درصد از سازمان ها در این سال از هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد. یادگیری ماشینی با استفاده از هوش مصنوعی، تصمیم گیری در فناوری اطلاعات، بازاریابی، حسابداری و اجماع بلاک چین را ساده تر می کند.

سیستم نمره دهی به مشوق ها در آیکون که توسط هوش مصنوعی محاسبه می شود، بر اساس هوش مصنوعی مالی DAVinCI است. بیشتر معاملات ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش پیش بینی شده انجام می شود و نه ارزش واقعی. احتمال اینکه اَپ غیرمتمرکز آیکون در کره باقی بماند وجود دارد، ولی این برای رشد ارزش آن کافیست.

کره جنوبی میزبان غول هایی مانند سامسونگ، ال جی و هیوندای است و مقبولیت عمومی با شراکت هایی مثل پروژه Smasung Pay، بسیار آسان به دست خواهد آمد.

خلاصه ای از آیکون

آیکون اولین تلاش جدی کره جنوبی در زمینه بلاک چین است. طراحی متصل کننده و راه حل قیمت گذاری با استفاده از هوش مصنوعی آن، آیکون را تبدیل به پلتفرم تبادل داده و ارزشی فوق العاده می کند. با اینکه آیکون شروع خوبی داشته است، هنوز باید از چند مانع عبور کند.

ICX توکن ERC-20 است و آیکون نیز چِینی مستقل است که چندین جامعه از چِین های جانبی را به هم متصل می کند که باعث تبادل اطلاعات و ارزش بین آنها می شود.

با وجود نکاتی که اشاره شد، آیکون آینده ی روشنی در پیش خواهد داشت. با این حال، هر چیزی ممکن است تا آن موقع رخ دهد.

 


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)