استراتیس


استراتیس شبکه بلاک چینی است که توسعه، اجرا و انتشار اپلیکیشن ها و شبکه های بر اساس بلاک چین را برای توسعه دهندگان آسان میکند. بجای اینکه توسعه دهندگان نیازمند آموختن زبان های توسعه بلاک چین باشند، مانند زبان Solidity اتریوم، استراتیس به اپلیکیشن ها و چِین های جانبی این توانایی را می دهد تا به زبان C#، NET framework و API استراتیس نوشته شوند. استراتیس همچنین یک پلتفرم انتشار عرضه اولیه دارد که به عرضه های اولیه امکان برگزاری در چند دقیقه را می دهد.

معمولا افراد علاقه مند به ایجاد اَپ های غیرمتمرکز یا شبکه بلاک چین یا باید وقت و هزینه خود را صرف ساخت آن از صفر کنند، و یا توسعه دهندگانی استخدام کرده و از طریق آنان این کار را انجام دهند. این کارها نه تنها از لحاظ زمان و هزینه سنگین هستند، بلکه نیازمند فضای ذخیره سازی زیادی برای ذخیره داده های بزرگ و عملیاتی کردن نودها می باشند.

اما استراتیس راه حلی برای این کار دارد. استراتیس ابزارهایی ارائه می دهد که می توان با آنها اَپ های غیرمتمرکز و شبکه های بلاک چین به زبان های آشنا و رایج نوشت. همچنین بلاک چین به عنوان خدمت (BaaS) را نیز که همانند خدمات پردازش ابری می باشد، ارائه می دهد.

استراتیس چگونه کار می کند؟

استراتیس بلاک چینی بر اساس گواه اثبات سهم است که API هایی مبتنی بر C# و دیگر چهارچوب ها به توسعه دهندگان ارائه می دهد. توسعه دهندگان می توانند اپلیکیشن های غیرمتمرکز و شبکه های بلاک چین خود را بر روی چهارچوب NStratis بسازند. به این شکل میتوانند اَپ ها و شبکه های خود را با امنیت و بهره وری استراتیس داشته باشند.

APIها و چهارچوب ها

ممکن است پیدا کردن توسعه دهنده مناسب برای ساخت شبکه یا آپ مشکل باشد، و کامپیوتر شما ممکن است فضای کافی برای نگهداری کپی کامل از بلاک چین و اجرای یک اَپ غیرمتمرکز را داشته باشد.

این یکی از دلایل اصلی است که استراتیس API ها و چهارچوبی را برای این کار فراهم می کند. NStratis بسیار شبیه به Nbitcoin Framework، که بزرگترین و کاملترین کتابخانه توسعه اَپ به زبان C# و Microsoft .NET می باشد، مدلسازی شده است.

بلاک چین به عنوان خدمت

در کنار این ها، استراتیس یک بلاک چین به عنوان خدمت است که توسعه دهندگان می توانند از آن استفاده کنند. به این دلیل، توسعه دهندگان می توانند اپلیکیشن ها و شبکه های بلاک چین خود را بجای کامپیوتر شخصی شان، از روی فضای ابری پیاه سازی و آزمایش کنند. بلاک چین به عنوان خدمت استراتیس، راهی کم هزینه تر برای اجرا و ذخیره اپلیکیشن ها و راه حلی موقتی برای مشکل مقیاس پذیری فراهم می کند.

پلتفرم انتشار عرضه اولیه

از طریق پلتفرم انتشار عرضه اولیه استراتیس، شرکت ها و افراد می توانند همانطور که می خواهند عرضه اولیه خود را در چند دقیقه برگزار کنند. این پلتفرم به طرفین توانایی فروش توکن ها به دلار، بیت کوین، STRAT و 50 ارز دیجیتال دیگر را می دهد. و بر خلاف بیشتر پلتفرم های انتشار عرضه اولیه، که درصدی از درآمد آن را برای خود بر می دارند، استراتیس این کار را بصورت رایگان انجام می دهد. این پلتفرم در حال حاضر بر روی مارکت پِلِیس Azure مایکروسافت در دسترس می باشد.

آینده ی استراتیس

پلتفرم استراتیس، ابزاری ایده آل برای توسعه دهندگان بلاک چین، برنامه نویسان آشنا با C# و Microsoft .Net و افراد علاقه مند به ساخت اَپ های غیرمتمرکز یا شبکه های بلاک چین که دانش فنی لازم را ندارند، می باشد.

چهارچوب ها و APIهای استراتیس حول زبان های رایج می چرخد که باعث تسهیل کار توسعه دهندگان در رسیدن به اهدافشان در مقایسه با کار با زبان های پیچیده و غیررایج می شود.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)