چرا پس از عبور از دوران کرونا، بیت کوین قوی‌تر خواهد شد؟


بیت کوین پس از دوران کرونا :

دلفی دیجیتال در گزارش اخیر خود به وضعیت بیت کوین و تاثیر آن در اقتصاد کشورها پس از دوران کرونا پرداخته‌است. این گزارش نشان می‌دهد که بیت کوین از سیاست‌های اقتصادی بانک‌های مرکزی برای حفظ اقتصاد خود، بیشترین انتفاع را خواهد برد. در این گزارش به نظر فدرال رزرو اشاره شده است:

ما (فدرال رزرو) حمایت گسترده از بازار را تا بهبودی شرایط مالی و اقتصادی ادامه خواهیم داد. این حمایت شامل خرید اوراق قرضه (که فقط توسط دولت و وزارت خزانه‌داری انتشار خواهد یافت) و MBA (مشابه اوراق قرضه) خواهد بود.

داده‌ها نشان می‌دهد که پس از همه‌گیری کرونا ،میزان کمک‌های مالی و پولی برای تحریک اقتصاد‌های جهانی به بیش از 10 تریلیون دلار رسیده‌است. چاپ گسترده پول، احتمالا تورم جهانی را در پی خواهد داشت. در حالی بیت کوین رفتاری عکس آن را داشته‌است و با هاوینگ، عرضه آن 50 درصد کاهش یافته‌است.

بیت کوین راه فرار از عدم اطمینان اقتصادی

دلفی دیجیتال در ادامه گزارش خود اشاره‌ای به آینده اقتصاد جهان پس از دوران کرونا انداخته‌است. چاپ بی‌ریه پول توسط دولت‌ها در سرتاسر جهان تصمیم بی‌سابقه‌ای بود. بدون شک این تصمیم، تاثیر شدیدی بر روی سیستم اقتصادی جهان خواهد گذاشت. این نوع سیاست‌های پولی ممکن است قدرت برخی از ارزهای دنیا را با کاهش جدی روبه‌رو کند. این اتفاق در درازمدت می‌تواند به نفع بیت کوین باشد. نمودار زیر همین نکته را نشان می‌دهد. همانطور که در تصویر مشخص است، زمانی که رشد دارایی بانک مرکزی کاهش یافته‌است، قیمت بیت کوین قله جدیدی را ثبت کرده است.

بیت کوین پس از کرونا قوی تر خواهد شد

ممکن است مدتی طول بکشد تا بیت کوین تبدیل به بخشی از سیستم مالی جهان شود، اما شیوع کرونا و اتفاقات پس از آن مسیر را هموارتر کرده است. بیت کوین در حال حاضر نیز عملکرد خوبی در برابر ارزهای برخی از مرفه‌ترین کشورهای دنیا داشته است.

برای مثال، در مقایسه با روبل روسيه، ارزهای دیجیتال نسبت به سال گذشته 44 درصد بازدهی بهتری داشته‌است. اگر این مقایسه را در مقابل دلار ایالات متحده انجام دهیم، این مقدار 20 درصد خواهد بود. همچنین در مقایسه با رئال برزیل، این مقدار 74 درصد بوده‌است.

بیت کوین پس از کرونا قدرتمند تر خواهد شد

اقتصادهای دنیا پس از کرونا آسیب جدی دیده‌اند و این مقایسه با اقتصادهای قدرتمند جهان نشان می‌دهد که بیت کوین عملکرد بهتری داشته‌است. این عملکرد باعث خواهد شد تا دیدگاه جهان نسبت به بیت کوین به عنوان یک “دارایی امن” تغییر یابد.

پس از کرونا هودلرهای بیت کوین به صورت نمایی در حال افزایش هستند

مشاهده داده‌های شبکه نشان می‌دهد که تقاضا برای خرید بیت کوین بسیار افزایش یافته‌است. این داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد کیف‌پول‌هایی که بیت کوین را نگهداری می‌کنند در حال افزایش است. این رشد نمایی به احتمال زیاد پس‌ از وقوع کرونا شدت یافته‌است.

مطابق این گزارش، 14 درصد از بیت کوین های موجود در کیف‌ پول‌هایی ذخیره شده‌اند که کمتر از 10 بیت کوین در کیف پول خود دارند. همچنین بر اساس داده‌های Cionmetrics مقدار دارایی بیت کوین صرافی های ارزهای دیجیتال در حال کاهش می‌باشد.

مقدار بیت کوین های موجود در کیف پول‌های صرافی Bitmex و Bitfinex به پایین‌ترین مقدار خود از ریزش شدید 12 مارس رسیده‌است. برای مثال، صرافی Bitfinex در حال حاضر حدودا 94 هزار بیت کوین دارد در حالی که مقدار آن در گذشته، 194 هزار بیت کوین بوده‌است. در مورد صرافی Bitfinex این مقدار به 216 هزار بیت کوین رسیده است. در حالی که دارایی این صرافی در گذشته، 315 هزار بیت کوین بوده‌است.

بیت کوین و بحران اقتصادی پس از کرونا

هرچند هنوز مشخص نیست که بیت کوین به بحران اقتصادی در جهان چه واکنشی نشان خواهد داد، اما بسیاری از موسسات مالی معتقدند که بیت کوین در بحران اقتصادی ابزاری برای حفظ ارزش دارایی خواهد بود. بسیاری از میلیادرهای معروف اذعان داشته‌اند که با شیوع کرونا بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین تبدیل کرده‌اند تا از خطرات احتمالی آینده در امان بمانند.

همه این موارد نشان می‌دهد که بیت کوین دیگر جدی گرفته شده و دیگر سخنی از موقتی بودن آن در میان نیست.


برچسب ها: کرونا

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)