چرا مایکرواستراتژی به جای بیت کوین، روی اتریوم سرمایه گذاری نمی‌کند؟


پس از خرید 450 میلیون دلار بیت کوین توسط مایکرواستراتژی ، بزرگترین سوال این است که چرا این موسسه روی اتریوم و سایر آلت کوین ها سرمایه گذاری نمی‌کند؟

موسسه مایکرواستراتژی (MicroStrategy) با خرید بیت کوین به ارزش 450 میلیون دلار، گام بلندی در راستای ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار ارزهای دیجیتال برداشت. مایکل سیلور (Michael Saylor)، موسس و مدیر اجرایی این شرکت، اکنون به یکی از تاثیرگذارترین صداها در فضای رمز ارزها تبدیل شده است. وی با انتشار توئیتی، علت اینکه چرا این شرکت فقط روی BTC سرمایه گذاری کرده و سمت آلت کوین هایی مانند اتریوم نرفته را توضیح داد.

مدیر موسسه مایکرواستراتژی معتقد است اتریوم و استیبل کوین‌ها در واقع کاربردهای حوزه ارزهای دیجیتال هستند و مانند بیت کوین، یک دارایی کریپتویی محسوب نمی‌شوند و نمی‌توان روی آن‌ها سرمایه گذاری کرد. وی مدعی شده که در صورت فاکتور گرفتن اتریوم از بازار ارزهای دیجیتال، اکنون شاخص نرخ تسلط بیت کوین به 93.57 درصد رسیده است. این در حالیست که این شاخص در 20 دسامبر سال 2017 (29 آذر 96)، روی 71.05 درصد قرار داشته است.

شاخص سلطه بیت کوین واقعی

شاخص مورد استفاده توسط سیلور متفاوت از چیزی است که توسط کوین مارکت کپ گزارش می‌شود. این شاخص در واقع فقط ارزهای استفاده کننده از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) را در محاسبات خود مدنظر می‌گیرد و سایر ارزهای مبتنی بر PoS، استیبل کوین‌ها و رمزارزهای متمرکز را وارد محاسبات نمی‌کند. اگرچه اتریوم نیز از الگوریتم Proof of Work استفاده می‌کند، اما از آنجایی که کاربرد این ارز با سایر ارزهای PoW تفاوت دارد و در آینده نیز به جمع ارزهای مجازی مبتنی بر اثبات سهام خواهد پیوست، از محاسبات این شاخص فاکتور گرفته شده است.

حمله به سیلور پس از عدم سرمایه گذاری مایکرواستراتژی روی اتریوم

به نظر می‌رسد که سیلور با امتناع از پذیرش حتی اتریوم به عنوان یک دارایی کریپتویی، رسما به جرگه ماکسیمالیست‌های بیت کوین پیوسته است. واژه ماکسیمالیستی بیت کوین برای اولین بار توسط ویتالیک بوترین خالق Ethereum در نوامبر سال 2014 بکار گرفته شد و اشاره به بیت کوینرهایی دارد که دارای شک و شبهه زیادی در مورد آلت کوین‌ها هستند.

دیمیتری بوترین، پدر ویتالیک نیز در واکنش به معیار عجیب استفاده شده توسط سیلور با اظهار نظری کنایه‌آمیز گفت که با بکارگیری فیلتر معین روی هر چیزی، آن چیز کامل و 100 درصدی تلقی می‌شود. سانتیاگو سیری، موسس بنیاد زمین دموکراسی (Democracy Earth) نیز با واکنش به اظهارات سیلور در مورد عدم سرمایه گذاری مایکرواستراتژی روی اتریوم ، مدعی شد که اندیکاتور استفاده شده کاملا مغرضانه بوده و ETH در بحث کارمزدهای شبکه، بسیار جلوتر از بیت کوین است. وی در ادامه رشته توئیتش، سیلور را یک تازه کار خطاب کرد.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)