بررسی دلیل انتخاب 21 میلیون بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو


چرا ساتوشی ناکاموتو عدد 21 میلیون را به عنوان حداکثر تعداد عرضه بیت کوین انتخاب کرده است؟

در روز اول، عدد 21 میلیون به عنوان حداکثر تعداد عرضه بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شد. اما استدلال او برای تعیین این معیار چه بوده است؟

بیت کوین ارز دیجیتالی است که به غیرتورمی بودن مشهور است. کل گردش عرضه بیت کوین، 21 میلیون عدد تعیین شده و هرگز قابل تغییر نیست. اگرچه بسیاری در مورد دلایل ایجاد این تعداد حداکثری استدلال هایی را ارائه کرده اند، اما کمتر کسی می داند که چرا ساتوشی ناکاموتو عدد 21 میلیون را به عنوان معیار انتخاب کرده است.

خوشبختانه، ما از روزهای اول انتشار بیت کوین اسناد و مدارک زیادی برای درک بهتر این سوال داریم. اول اینکه، تعداد کل ساتوشی های در گردش، یعنی 21 میلیون بیت کوین، یک عدد شناور IEEE است. این امر محاسبه را بسیار آسانتر می کند، به همین دلیل است که معمولا از این عدد در سیستم عامل های کامپیوتری استفاده می شود.

در اصل ، تعداد 21 میلیون، به این دلیل که محاسبات را ساده تر می کند، انتخاب شده است. عدد 21 نیز یک عدد مثلثی است که آن را بسیار جذاب تر می کند. به عنوان مثال، اگر قرار باشد 6 بلاک را روی 5 بلاک و سپس روی 4 بلاک و به همین ترتیب، استک کنید، می توانید مثلث متساوی الاضلاعی از 21 بلاک ایجاد کنید.

با این وجود، دلایل دیگری برای معیار 21 میلیون عددی وجود دارد. در یک پیغام بایگانی شده از ساتوشی، بنیانگذار اسرارآمیز بیت کوین ، وی این تعداد را انتخاب دشواری می نامد، چراکه به محض این که شبکه آغاز شود، قفل می شود و گیر آن می افتیم. بیانیه کامل به شرح زیر است:

اگر تصور کنید که بیت کوین برای بخشی از تجارت جهانی استفاده می شود، بنابراین چون فقط 21 میلیون کوین برای کل دنیا وجود خواهد داشت، پس هر کوین ارزش بیشتری پیدا میکند. رقم ها، عددهای صحیح 64 بیتی با 8 رقم اعشار هستند، بنابراین هر کوین در داخل شبکه با عدد 100,000,000 نشان داده می شود. در صورتی که قیمت های معمول کوچک شوند، گرانول یا اصطلاحا دانه بندی های فراوانی وجود خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر رقم 0.001 برابر 1 یورو باشد، بنابراین تغییر ارقام در جایی که اعشار نشان داده می شود ساده تر میشود. بنابراین اگر 1 بیت کوین داشته باشید، اکنون با رقم 1000، و رقم 0.001 با 1 نمایش داده می شود.

با نتیجه گیری از این نوشته های اولیه، متوجه میشویم که ساتوشی، امکان تبدیل شدن بیت کوین به یک ارز جهانی را ایجاد کرده است. با این حال، سوال چرا 21 میلیون؟، در نهایت می تواند به این حقیقت منجر شود که بلاخره یک عدد باید انتخاب میشده، و 21 میلیون، تمام ابعاد محاسبه راحت را دارا بوده، که آن را به یک کاندیدای ایده آل تبدیل کرده است. بنابراین، بخشی از دلیل انتخاب 21 میلیون، کاملا منطقی و بخشی از آن تا حدی خودسرانه بوده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)