بازگشت شکوهمندانه قیمت ریپل به نزدیکی 1 دلار پس از سه سال؛ علت چیست؟


امروز 17 فروردین 1400، قیمت ریپل به بالاترین سطح خود در 3 سال گذشته رسید. اما با وجود شکایت SEC، علت جهش قیمت اخیر رمز ارز XRP چیست؟

با وجود حواشی موجود پیرامون ریپل و پرونده حقوقی این بنیاد با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، رمز ارز XRP موفق شد با عبور از سطح مقاومت یک سال اخیر خود، به بالاترین قیمت در 3 سال گذشته برسد. آخرین باری که این ارز دیجیتال موفق به لمس سطوح قیمتی بالای 90 سنت شده بود، به اردیبهشت سال 97 برمی‌گردد، جایی که هر واحد از این رمز ارز تا سطح 96 سنت نیز معامله شد.

امروز سه شنبه 17 فروردین 1400، پس از گذشت سه سال شاهد خرید و فروش ریپل روی قیمت 90 سنت بودیم. قیمت رمز ارز XRP در بامداد امروز در برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال به 95 سنت هم نزدیک شد. در زمان نگارش این خبر، هر واحد از ارز رمزنگاری شده ریپل روی سطح 88 سنت خرید و فروش می‌شود.

قیمت ریپل امروز 17 فروردین 1400

 بررسی علل رشد قیمت ریپل – 17 فروردین 1400

در حالی که در دی ماه 99 با علنی شدن شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از ریپل و “اوراق بهادار” خواندن این ارز دیجیتال، رمز ارز XRP سقوط بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد و قیمت هر واحد از آن از حوالی 60 سنت به 18 سنت رسید، اما رفته رفته و با گذشت زمان، شرایط به نفع این ارز دیجیتال تغییر کرد، به طوری که پس از تلاش چند باره برای شکست مقاومت 60 سنت، در نهایت قیمت موفق به عبور از این سطح شد.

بیشتر بخوانید: اختصاصی ایران کریپتوکارنسی: ابعاد بحران ریپل و شکایت SEC از این بنیاد

جهش قیمت ریپل که تا به امروز 17 فروردین 1400 ادامه داشته را می‌توان در دو علت خلاصه کرد. اولین دلیل را می‌توان مرتبط با پذیرش SEC مبنی بر اصلاح دو سند مرتبط با پرونده حقوقی ریپل دانست. برخی از کارشناسان بر این باورند که شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از Ripple اغراق شده بوده و این پرونده تا حدودی می‌تواند به نفع ریپل تغییر کند.

اما دلیل دوم را می‌توان مرتبط با گسترش کسب و کار ریپل در آسیا دانست. بنیاد ریپل در اوایل فروردین موفق شد با ترنگلو (Tranglo)، یکی از غول‌های حوزه انتقال پول در آسیا، برای همکاری به توافق برسد. همچنین داده‌ها نشان می‌دهد که XRP به یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال در آسیا و اقیانوسیه تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: محبوبیت ریپل در بازارهای آسیا و اقیانوسیه افزایش یافته است

در نهایت علاوه بر این دلایل، اتفاقاتی همچون از سرگیری معاملات رمز ارز XRP در برخی از صرافی‌ها پس از آنکه شکایت SEC منجر به ترس آن‌ها شده بود، و همچنین استفاده بانک مرکزی فرانسه از شبکه ریپل برای توسعه یوروی دیجیتال، در رشد قیمت امروز 17 فروردین توکن XRP بی تاثیر نبوده است.

بیشتر بخوانید: بانک مرکزی فرانسه به دنبال استفاده از ریپل به‌عنوان پایه یورو دیجیتال استثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)