تحلیل اختصاصی قیمت ارز دیجیتال ریپل – 19 آذر 99


آیا ایردراپ توکن شبکه فلیر (Flare) منجر به رشد دوباره قیمت رمز ارز XRP خواهد شد؟ در این مطلب به تحلیل قیمت ریپل برای امروز 19 آذر می‌پردازیم.

ریپل به عنوان یک شبکه بلاک چین متمرکز شناخته شده و از این حیث با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم متفاوت است. اگرچه به طور کلی، متمرکز بودن برای رمز ارزها یک ویژگی منفی محسوب می‌شود، اما Ripple به واسطه این ویژگی توانسته به مقیاس پذیری بالایی دست پیدا کند و تراکنش‌ها در این شبکه با کمترین کارمزد و سریع‌ترین زمان ممکن پردازش شوند.

یکی از عوامل اصلی و زمینه‌ساز رشد قیمت رمز ارز XRP طی هفته‌های گذشته، عرضه شبکه فلیر (Flare) بود. توکن این شبکه که قرار است قراردادهای هوشمند را به ریپل متصل کند، به تمامی دارندگان رمز ارز XRP به صورت رایگان در تاریخ 22 آذر ایردراپ خواهد شد. انتشار خبر مربوط به این اتفاق موجی از سرمایه را وارد بازار خرید و فروش ریپل کرد، به طوری که طی 4 روز شاهد رشد قیمت 150 درصدی این ارز دیجیتال بودیم.

در حال حاضر بسیاری از معامله‌گران انتظار دارند با توجه به ایردراپ پیش‌رو، قیمت بار دیگر رشد کند. در این رابطه باید به جمله معروف “Buy the rumers, Sell the news” اشاره کرد. در بازارهای مالی، معمولا شایعات مربوط به یک اتفاق است که منجر به رشد قیمت شده و به نوعی بازار را پیش‌خور می‌کند. در هنگام رخ دادن اتفاق اصلی، کمتر پیش می‌آید که شاهد اتفاق خاصی در روند قیمتی باشیم.

در مورد ریپل، این اتفاق زمانی پررنگ خواهد بود که بدانیم احتمال دارد ایردراپ نتیجه معکوسی در روند قیمتی به دنبال داشته باشد. در واقع، بسیاری از افراد برای دریافت ایردراپ توکن شبکه فلیر، در حال حاضر ارزهای XRP خود را نگه داشته و احتمالا به محض انجام این ایردراپ، اقدام به فروش دارایی خود خواهند کرد. بنابراین ممکن است در روز 22 آذر شاهد افزایش فشار فروش و کاهش قیمت باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل – 19 آذر 99

در تصویر پایین، چارت قیمت ریپل به دلار در تایم فریم روزانه را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت ریپل 19 آذر
تحلیل قیمت ریپل – 19 آذر 99 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

همانطور که مشخص است، قیمت پس از لمس سقف 78 سنتی، شدیدا اصلاح شده و اکنون هر واحد رمز ارز XRP روی 51 سنت معامله می‌شود. با توجه به سطوح حمایتی و مقاومتی کلاسیک، محدوده 50 سنت یک حمایت معتبر شناخته شده که اکنون با سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد منطبق است. در صورت واکنش قیمت به این حمایت، احتمال دارد که در ادامه شاهد رشد قیمت ریپل تا مقاومت 56.5 سنت باشیم، جایی که سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی نیز قرار دارد.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 50 سنت، ریپل را به طور کل از شرایط آرمانی خود خارج خواهد کرد. در صورت از دست رفتن این حمایت، حمایت بعدی روی سطح 43.7 سنت قرار دارد.

نکته حائز اهمیت، وارد شدن اندیکاتور Stochastic RSI به منطقه اشباع فروش است. بنابراین ممکن است در ادامه شاهد جهش قیمت باشیم، اما این اتفاق به معنی از سرگیری روند صعودی نخواهد بود، حداقل تا زمانی که قیمت زیر مقاومت 56.7 سنت قرار دارد.

در ادامه، نگاهی به چارت قیمت ریپل به بیت کوین در جفت XRPBTC می‌اندازیم:

تحلیل قیمت ریپل 19 آذر
تحلیل قیمت ریپل – 19 آذر 99 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

وضعیت این چارت نیز تا حدودی شبیه به چارت XRPUSD است. اکنون قیمت به حمایت مهم خود روی 2850 ساتوشی نزدیک شده و قرارگیری اندیکاتور Stochastic RSI در منطقه اشباع فروش، سیگنال جهش احتمالی قیمت را صادر کرده است. با این حال، بعید به نظر می‌رسد که این جهش منجر به شکست مقاومت 3300 ساتوشی شود. در واقع، احتمالا شاهد یک اصلاح رو به بالا برای لمس حمایت شکسته شده 3300 ساتوشی که اکنون تبدیل به یک مقاومت شده، خواهیم بود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 2850 ساتوشی، مسیر افت بیشتر تا حمایت 2600 ساتوشی را هموار خواهد کرد.

در نهایت، ذکر این نکته ضروری است که با توجه به چارت‌ها و ایردراپ پیش‌رو، بعید به نظر می‌رسد که قیمت موج صعودی بزرگ دیگری را تا اهدافی بالاتر از سقف‌های قبلی آغاز کند. آن چیزی که منطقی به نظر می‌رسد، خارج شدن ریپل از شرایط آرمانی خود است.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ریپل به تاریخ 19 آذر 99 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)