سرنوشت ارزهای دیجیتال پس از مرگ ما چه می‌شود؟


آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که پس از مرگ چه اتفاقی برای ارزهای دیجیتال ما می‌افتد؟ آیا بیت کوین و کیف پول رمز ارز ما به فرزندان‌مان منتقل می‌شود؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که با خرید بیت کوین و ذخیره آن، پس از مرگ چه اتفاقی برای رمز ارزهای شما می‌افتد؟ به طور معمول املاک و مستغلات طی یک پروتکل کاملاً قانونی و مستند به فرزندان یا هر کسی که فرد از وی نام ببرد، خواهد رسید. اما این روش در مورد ارزهای دیجیتال پس از مرگ ما صدق نمی‌کند.

در ارزهای دیجیتال نیز وراثی وجود خواهد داشت، اما متفاوت از دنیای واقعی. در اینجا قصد داریم شما را با مقوله‌ی وراث در رمز ارزها که ماهیتی ناشناس دارند، آشنا کنیم. اگرچه ارزهای مجازی، رسمی و ثبت شده نیستند، اما این بدان معنا نیست که کوین‌های بلااستفاده‌ی شما به خودی خود رها می‌شوند. آن‌ها ارزش خود را دارند و همچنین می‌توانند به ارزهای فیات تبدیل شوند. بر اساس برآوردهای انجام گرفته، در حال حاضر بیت کوین‌هایی به ارزش 20 میلیارد دلار گم شده و بدون استفاده هستند. این امر می‌تواند به دلیل سهل‌انگاری تریدر و سرمایه‌گذار، فوت شدن فرد و یا عدم اطلاع شما از دسترسی شخص دیگری به حساب پرتفوی‌تان باشد.

علاوه بر این، یکی از کاربران سایت ردیت – Reddit یک آدرس والت یا کیف پول ارز دیجیتال را منتشر کرده که آخرین فعالیت آن به زمانی بازمی‌گردد که هر بیت کوین 10 دلار ارزش داشت. در سال 2015، بیش از 3 میلیون بیت کوین در این حساب دست نخورده بود.

نگذارید ارزهای دیجیتال پس از مرگ بدون استفاده شوند

در ارتباط با ارزهای دیجیتال، نرم افزاری وجود دارد که در فواصل مشخصی یک ایمیل برای شما ارسال می‌کند و منتظر پاسخ می‌ماند. اگر این اپلیکیشن هیچ پاسخی را از سوی شما دریافت نکند، به صورت خودکار گواهی فوت صاحب حساب را صادر می‌کند. در این صورت، این برنامه کوین‌های موجود در کیف پول ارز دیجیتال شما را به والتی که از قبل مشخص کرده‌اید، منتقل خواهد کرد.

با این حال، یک نکته‌ی منفی نیز وجود دارد. حتی اگر استفاده از این برنامه در مورد وراثت از رمز ارزها نکته مثبتی باشد، اما ممکن است به هر دلیلی کاربر نتواند به یکی از این ایمیل‌ها پاسخ دهد و پروتکل کامپیوتری، دارایی دیجیتال آن را به شخصی که از پیش تعیین کرده، انتقال دهد.

این ساده‌ترین روش برای انتقال تمام دارایی کیف پول ارز دیجیتال شما به شخص دیگری است. این اعتبارنامه‌های ارسال شده ممکن است شامل کلید خصوصی، جزئیات ورود به سیستم مبادلاتی و حساب‌های ارزی فیات مرتبط با آن باشند. اما ذخیره‌ی تمام اطلاعات در یک مکان ممکن است گزینه‌ی ایده‌آلی نباشد. این اتفاق می‌تواند هزینه‌ی زیادی د کهر بر داشته باشد که برای راحتی هر چه بیشتر پرداخت می‌شود و حس اعتماد را نیز می‌کاهد. پس باید بین صاحب حساب و ذینفع آن اعتماد برقرار باشد. بهمین خاطر هم است که حتی پیش از مرگ و به خاطر فقط پاسخ ندادن به یک ایمیل، آن شخص می‌تواند به تمام اطلاعات دارایی دیجیتال شما دسترسی پیدا کند.

جمع‌بندی

راه‌های مختلفی برای اطمینان از این که ارزهای دیجیتال پس از مرگ ما به تاراج نمی‌روند وجود دارد. اما همه‌ی آن‌ها روی گزینه‌ای به نام «اعتماد» تأکید دارند و باید به خوبی فکر کنید که کوین‌هایتان را به چه کسی تحویل خواهید داد. همین قضیه باعث شده وراثت در دنیای ارزهای مجازی به چالشی همیشگی تبدیل شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)